Hospicjum Cordis

Jesienny kiermasz

IMG_5399Zapraszamy serdecznie wszystkich do wzięcia udziału w jesiennym kiermaszu, który odbędzie się dnia 19.09.2012r. podczas zebrań z rodzicami (17:30-19:30). Podczas kiermaszu będzie można nabyć wytwarzane przez naszych wolontariuszy przetwory. Polecamy zapiekane jabłka, syrop ze świerku (na przeziębienia) i wiele innych.

Zebrane cegiełki (20 zł) zostaną przeznaczone na Hospicjum Cordis.

Zapraszamy serdecznie!

Szanowni Państwo,

Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis otacza opieką dzieci i dorosłych cierpiących na chorobę nowotworową. Zespół hospicyjnydokłada wszelkich starań, by zapewnić możliwie najlepszy komfort życia swoim podopiecznym, dostarczając im wszechstronnej, i specjalistycznej opieki na najwyższym poziomie.

Hospicjum Cordis swą działalność rozpoczęło 21 lat temu w Mysłowicach,
a w 2009 roku podjęliśmy trud budowy Nowego Domu hospicyjnego w Katowicach. Od początku tego roku nasi podopieczni zarówno z hospicjum stacjonarnego jak
i opieki domowej mogą korzystać z wielu udogodnień nowej siedziby. Staramy się towarzyszyć naszym chorym i ich rodzinom, kojąc cierpienia ciała i duszy, spełniając marzenia, czyniąc niejednokrotnie ostatnie dni ich życia radosnymi, kolorowymi, wyjątkowymi i wolnymi od lęku.

Jednak jako Organizacja Pożytku Publicznego nie pobierająca opłat za opiekę nad nieuleczalnie chorymi, nieustannie zmagamy się z brakiem funduszy na zakup odpowiednich leków, środków opatrunkowych, wyżywienia. Wspólnymi siłami pracowników i naszych wolontariuszy przeprowadzamy wiele akcji charytatywnych, prosząc o pomoc ludzi o otwartych sercach. Zawsze możemy liczyć na wsparcie i entuzjazm uczniów tej szkoły, którzy od kilku lat są naszymi wolontariuszami.  Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie i nabycie cegiełki w formie przetworu owocowego. Zimowe konfitury zostały przygotowane przez naszych pracowników i wolontariuszy. Będziemy wdzięczni za pomoc i zrozumienie.

Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis