Hospicjum Cordis

Ekwador bliżej nas

IMG_5406W dniu wczorajszym w ramach Światowego Dnia Turystyki grupa matejkowiczów „przeniosła się” w rejon równika. Młodzież wzięła udział w spotkaniu podróżniczo-misyjnym „Ekwador znaczy równik” mającym przybliżyć kulturę i obyczaje jednego z krajów tzw. trzeciego świata w Ameryce Południowej. Podczas prelekcji młodzież zobaczyła prezentację „Ekwador krajem ogromnych kontrastów”, najpiękniejsze zakątki ziemi ekwadorskiej oraz obszary skrajnej nędzy, zapoznała się z kulturą i obyczajami oraz poznała tajniki kuchni (raczej ciężkostrawnej dla europejskich żołądków). Podczas spotkania była również możliwość rozmowy z p. Agnieszką Laskowską – wolontariuszem, który pracuje w Fundacji San Jose Freinademetz SVD Fu Shen Fu w Ekwadorze. Jej opowieści bardzo zaciekawiły młodzież i dały możliwość prawie bezpośredniego odczucia ekwadorskiego klimatu.