Weekend dialogu

dzienpapieskiSerdeczne podziękowania dla Wolontariuszy: Anety Stachowicz, Danuty Buras, Klaudii Kamrowskiej z klasy Ib oraz Martyny Skalskiej z klasy IIa , którzy w miniony weekend wsparli akcję fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przebiegała pod przewodnim hasłem „Papież dialogu – mistrz słuchania”.

„Dialog nie oznacza tracenia czegokolwiek. Przeciwnie, może wzbogacić
każdego. Jego owocem może być burzenie uprzedzeń, leczenie starych ran i rozwiązywanie konfliktów, budowanie mostów ponad różnicami. W dialogu trzeba jasno mówić, kim ja jestem, żebym mógł rozmawiać z kimś drugim, który jest inny.”