Hospicjum Cordis

Nowe horyzonty wolontariatu

91W piątek 16 maja grupa Matejkowiczów brała udział w niezwykle ciekawej konferencji pod tytułem „Per Mortem – Wokół Śmierci”. W ramach projektu „Onkosystem” prowadzone były zajęcia z profilaktyki onkologicznej oraz odbyła się konferencja naukowa pt. „Wokół śmierci”.
Zarówno wykłady, jak i zajęcia praktyczne, prowadzili profesorowie oraz znawcy tematu. Poruszano zagadnienie śmierci w różnych aspektach: medycznym, psychologicznym, duchowym i artystycznym. Tanatopedagogika, pozorna relatywizacja śmierci w chrześcijaństwie, pomoc i wsparcie dla rodziny opiekującej się chorym umierającym, żałoba jako proces akceptacji rzeczywistości po stracie były tematem dyskusji podczas przerwy przy kawie i wyśmienitym cieście.
Tym razem oprócz pomocy w przygotowaniach wydarzenia, wolontariusze poszerzyli swoje horyzonty w wielu aspektach pracy w hospicjum.

Dziękujemy za czas, zaangażowanie i profesjonalne podejście do tematu.