Imprezy sportowe

Wolontariusze w akcji

wwaKolejny raz nasi Matejkowscy Wolontariusze służyli pomocą w organizacji Zawodów Sportowo – Rekreacyjnych Osób Niepełnosprawnych. Głównym organizatorem zawodów, które odbyły się 19 października w Michałkowicach był Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego  Województwa Śląskiego oraz Siemianowickie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski ” Imperium Słońca”. Nasi wolontariusze byli odpowiedzialni za przygotowanie, przeprowadzenie i sędziowanie konkurencji sportowych odbywających się na hali min. konkurencji indywidualnych takich jak wyciskanie ciężarka, rzutu piłką lekarską, toru przeszkód czy wyścigu na wózkach oraz konkurencji drużynowych takich jak: grzybobrania, układania piramidy z kartonów na czas, drużynowego skoku w dal czy układania puzzli.

Celem tej imprezy jest przede wszystkim propagowanie i popularyzacja sportu, jako skutecznego środka na dobre samopoczucie i wspomaganie rehabilitacji, integracja środowiska osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych.

Dziękuję wszystkim za pomoc, uśmiech i cierpliwość – byliście jak zawsze niezawodni.