WOŚP

30.Finał WOŚP w Matei

Tegoroczny – 30. Finał WOŚP odbył się 30 stycznia. W naszej szkole już w listopadzie ubiegłego roku powstał sztab (#6500), ponieważ II LO im. Jana Matejki, jak prawie co roku, postanowiło aktywnie włączyć się w działania Fundacji WOŚP, tym razem na rzecz szeroko pojętej okulistyki dziecięcej. Pomimo tego, że pogoda na tegorocznym Finale nie rozpieszczała, w teren ruszyło 116 wolontariuszy. Wśród nich przeważali uczniowie Matei, nie zabrakło jednak naszych absolwentów, uczniów z SP 1 oraz osób prywatnych. Dzięki ich staraniom nasz sztab zebrał w sumie 35 tysięcy zł. Po zbiórce wolontariusze mogli odpocząć w siedzibie sztabu. W naszym liceum czekały na nich ciepłe napoje, żurek oraz drożdżówki, które zasponsorowała jedna z siemianowickich piekarni. Pomimo pandemii było gwarnie i wesoło. W akcję, jak zawsze, włączyli się nauczyciele Matei, którzy starali się na bieżąco liczyć zebrane przez wolontariuszy pieniądze. Nauczycieli wspomagali Matejkowicze i liczarka z mBanku, dzięki czemu praca w sztabie szła sprawnie. O godzinie 18.00, zgodnie z tradycją, puszczono światełko do nieba, tym razem w postaci zimnych ogni oraz zapalonych świeczek. Jak zawsze było wzruszająco, mieliśmy poczucie wspólnoty i tego, że zrobiliśmy coś dobrego. Nie ma wątpliwości co do tego, że z Orkiestrą Jurka Owsiaka zagramy w następnym Finale. W końcu Orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej, a Mateja chce razem z nią!