Hospicjum Cordis

Podziękowania…

Hospicjum Cordis, miejsce dobrze nam znane, ale na nowo ciągle odkrywane. Ostatni tydzień pokazał, że w tym miejscu wszystko jest możliwe, co z resztą wiemy. Były fizyczne prace w ogrodzie, ale znalazł się również czas na świętowanie. W weekend obchodziliśmy 120-lecie Patronki hospicjum – Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus. Obchody te uświetniła wystawa prac prof. Macieja Bieniasza zatytułowana “Na moście w Alencon”. Klimatu dodało również przejście drogą Camino – dosłownie i w przenośni. Jeśli ktoś chciał zatrzymać się na dłużej, mógł nabyć dopiero co wydaną pozycję książkową pod redakcją dr Markowskiej-Grabowskiej “Na moście w Alencon”.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy zaangażowanych w przygotowanie tych niepowtarzalnych chwil.